1998

  • ADAM & MAREK MIKULSCY
  • KRZYSZTOF PEŁECH & JAREMA KLICH
  • KAMILLA LITWIN & CEZARY STROKOSZ
  • Scena młodych : BARTOSZ KULESZA, DOMINIKA WIELGOMASZ, MARIA JACEWICZ
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, KRZYSZTOF NIEBORAK

1999

  • KRZYSZTOF PEŁECH & JAREMA KLICH
  • MARCIN CZARNECKI & PIOTR DĘBOWSKI ( Los Desperados )
  • KAROLINA MARCINKOWSKA & MICHAŁ PAŁCZYŃSKI
  • Scena młodych : JAKUB KOŚCIUSZKO, EWA GROMOWSKA, MICHALINA PELIKAN
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW KACZOROWSKI, KRZYSZTOF NIEBORAK, PIOTR PAŁAC

2000

  • DARIUSZ KUPIŃSKI & JAKUB LUBINA
  • JAN JAKUB BOKUN ( klarnet ) & KRZYSZTOF PEŁECH ( Guitarinet Duo )
  • BORIS GAGUERE & DENIS SUNGHO ( Belgia )
  • MARCIN CZARNECKI & PIOTR DĘBOWSKI ( Los Desperados )
  • EDUARDO PASCUAL DIEZ ( Hiszpania )
  • MAGDALENA BIAŁA, JACEK GOŁĘDOWSKI, MACIEJ MICHALAK – REGULSKI, JANUSZ RACZYŃSKI ( Kwartet Bolero )
  • JAREMA KLICH
  • CEZARY STROKOSZ
  • DAGMARA ŚWITACZ ( sopran ), MACIEJ ŚWITACZ ( flet ), JACEK ŚWITACZ ( gitara ) ( Charismatic Trio )
  • Scena młodych : ALEKSANDRA KUMKA, KRZYSZTOF ZDANOWSKI, KATARZYNA KORULCZYK, SEWERYN ZIOŁO, MAGDALENA ŁAZAR, EWA JABŁCZYŃSKA, JUSTYNA NARLOCH (wiolonczela)
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW KACZOROWSKI, DARIUSZ DOMAŃSKI, KRZYSZTOF NIEBORAK

2001

  • RICARDO RUBIO ( Hiszpania )
  • MAGDALENA BIAŁA, JACEK GOŁĘDOWSKI, MACIEJ MICHALAK - REGULSKI, JANUSZ RACZYŃSKI ( Kwartet Bolero )
  • AFONSO MACHADO ( mandolina ) & BARHOLOMEO WIESE ( Brazilian Duo – Brazylia )
  • SYLWIA MATULEWSKA ( flet ) & DARIUSZ DOMAŃSKI ( Dual Sound )
  • ADAM KLOCEK ( wiolonczela ) & WALDEMAR GROMOLAK
  • KATARINA WIECZOREK ( Słowacja ) & FRANCISZEK WIECZOREK
  • Scena młodych : RUSŁANA SZEWCZUK, JANKO RASETA
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, JAN PATEREK, MIROSŁAW KACZOROWSKI, IHAR SHOSHYN ( Białoruś ), MONIKA LIDKE, KRZYSZTOF NIEBORAK, MARIA SŁOWIK – TWORKE, BOGUSŁAW TERYKS, TOMASZ KRÓL, MAREK ZIELIŃSKI

2002

  • NIIBORI GUITAR ENSEMBLE ( Japonia )
  • KIYOSHI KOYAMA ( Japonia )
  • ANDREA DIECI ( Włochy )
  • MICHAŁ CZACHOWSKI , ANNA MENDAK ( taniec ), IRENEUSZ WYROBEK ( cajon, instrumenty perkusyjne ), SŁAWOMIR DOLATA ( śpiew ) – ( Viva Flamenco )
  • THOMAS OFFERMANN & JENS WAGNER ( Duo Sonare - Niemcy )
  • Scena młodych : EWA JABŁCZYŃSKA
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, JAN PATEREK, JANUSZ POPŁAWSKI, MIROSŁAW KACZOROWSKI, YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia ), MISA YOSHIDA ( Japonia ), MITSUJI NISHIKAWA ( Japonia ), MARIA SŁOWIK – TWORKE, GRZEGORZ WALCZYŃSKI, DARIUSZ DOMAŃSKI, FRANCISZEK WIECZOREK, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, MAREK ZIELIŃSKI

2003

  • DAVID PAVLOVITS ( Węgry )
  • PAWEŁ KUCHTA ( Białoruś )
  • BEATA SOLNICKA ( skrzypce ), JACEK RURAK ( altówka ), KATARZYNA ŁAZORKO ( wiolonczela ) RENATA MIESZKIEŁŁO ( fortepian ) – ( Kwartet Festiwalowy )
  • YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia )
  • SYLWIA MATULEWSKA ( flet ) & DARIUSZ DOMAŃSKI ( Dual Sound )
  • MAGDALENA RÓŻAŃSKA ( skrzypce ) & TOMASZ ZAWIERUCHA
  • ANNA STANKIEWICZ ( śpiew ), JANUSZ STROBEL, MARIUSZ FAZI MIELCZAREK ( saksofon )
  • Scena młodych : JANKO RASETA, WIKTORIA SZUBELAK, ADAM WOCH
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, JAN PATEREK, JANUSZ POPŁAWSKI, MIROSŁAW KACZOROWSKI, MISA YOSHIDA ( Japonia ), MARIA SŁOWIK – TWORKE, KORNELA ARWICZ – SIENICKA, EWA CYRAN ( Niemcy ), DIETMAR UNGERANK ( Austria ), TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2004

  • CARLO DOMENICONI ( Włochy )
  • EWA CYRAN ( Niemcy ) & DIETMAR UNGERANK ( Austria )
  • CHÓR AMBER SINGERS
  • JERZY KONDAREWICZ
  • JORGE PAWEŁ CASTANEDA ( Peru ), JAKUB NIEDOBOREK , ELISEO POMACANCHARI ( Peru ) ( Aires de los Andes )
  • ADAM MIKULSKI, MAREK MIKULSKI, MAREK MATWIEJCZYK ( gitara basowa ), RADOSŁAW JĘDRAŚ ( perkusja, wibrafon ) – ( Mikulscy Quartet Będ )
  • IGOR DEDUSZENKO ( Białoruś )
  • TOMASZ FECHNER
  • JANKO RASETA
  • DOROTA ŻAK ( skrzypce ), ESTERA PIEC ( skrzypce ), IRENEUSZ KUŚ ( altówka ), KATARZYNA ŁAZORKO ( wiolonczela ) – ( Festiwalowy Kwartet Smyczkowy – Cztery Pory Roku )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, JAN PATEREK, MIROSŁAW KACZOROWSKI, DARIUSZ DOMAŃSKI, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, KRZYSZTOF NIEBORAK

2005

  • KATARZYNA DUDA ( skrzypce ) & WALDEMAR GROMOLAK
  • ABBAS MASHAYEK ( lutnia arabska ) – ( Irak ), ROMUALD ERENC, GUNTER JOHANNES SCHMITZ ( flet ) – ( Niemcy ), FLORIAN ZORN ( perkusja ) – ( Niemcy ) – ( ESFAHAN – THE PERSIAN MUSIC )
  • MARCIN CZARNECKI & PIOTR DĘBOWSKI ( Los Desperados )
  • YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia )
  • CHÓR AMBER SINGERS
  • JERZY KONDAREWICZ
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, JAN PATEREK, MISA YOSHIDA ( Japonia ), MIROSŁAW KACZOROWSKI, KORNELA ARWICZ – SIENICKA, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, GRZEGORZ WALCZYŃSKI, MAREK ZIELIŃSKI

2006

  • PATRICIO ZEOLI ( charango ) & JOSE HERNAN CIBILS ( fortepian ) – ( Duo Piarango – Argentyna )
  • YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia )
  • CHÓR AMBER SINGERS
  • JERZY KONDAREWICZ
  • ANDRZEJ CZAPLIŃSKI ( skrzypce ), WOJCIECH CZAPLIŃSKI ( klarnet ), MAREK TARNOWSKI ( akordeon ), GABRIEL TOMCZUK ( kontrabas ) – ( kwartet KLEZMAFOUR )
  • KATARZYNA BORYSEWICZ ( śpiew ), MICHAŁ CIELECKI ( KAT midi controler ), KAMILLA STROKOSZ ( śpiew ), CEZARY STROKOSZ ( Kwartet Cantabile – Eksperyment Renesans )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, PIOTR ZALESKI, MISA YOSHIDA ( Japonia ),
  • MARIA SŁOWIK – TWORKE, DOMINIKA ŁASKO, ANNA IGLIKOWSKA, WALDEMAR GROMOLAK, GRZEGORZ WALCZYŃSKI, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2007

  • ZORAN STAREVIC, NIKOLA STAREVIC, ZELJKO STAREVIC ( TRIO BALKAN STRINGS – Serbia )
  • WANDA LADDY ( śpiew, hrotta ), PAWEŁ IWASZKIEWICZ ( bombardy, flety ), PAWEŁ MUZYKA ( viola da gamba ), KUBA RUTKOWSKI ( perkusja ) – ( CONSORT – Cantigas de Santa Maria )
  • WALDEMAR GROMOLAK & SZYMON BŁASZYŃSKI ( fortepian )
  • TOMASZ SPALIŃSKI, JACEK PŁOSA, FRANCISZEK WIECZOREK, KATARINA WIECZOREK ( Słowacja ), MARIUSZ BURY, JAN KUDEŁKA, PIOTR KUDEŁKA, KRZYSZTOF KOŁODZIEJ ( Silesian Guitar Octet )
  • MARTYNA PLUTA, JOANNA LABUDA, SEBASTIAN SOŁOWIJ, MARTA DRELICH, MARCIN HAWRYLUK ( Kwintet akordeonowy PSM I st. w Gryficach )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MARIA SŁOWIK – TWORKE, YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia ), MISA YOSHIDA ( Japonia ), KATARZYNA BORYSEWICZ, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI

2008

  • PATRICIO ZEOLI ( gitara, charango – Argentyna )
  • MAGDALENA NAVARRETE ( śpiew ), JAKUB POLANOWSKI ( śpiew ), JAKUB NIEDOBOREK, ANDRZEJ LEWOCKI, AGATA TEODORCZYK ( taniec ), MIROSŁAW FIZIK ( cajon ) ( MISSA FLAMENCA – Paco Pena – Polskie prawykonanie )
  • PIOTR KOPIETZ ( akordeon, bandoneon ), GRZEGORZ SZCZEPANIAK ( gitara ), MARCIN MACIEJEWSKI ( kontrabas ) – ( NIGHTCLUB TRIO )
  • ANDRZEJ KRAWIEC & GRZEGORZ KRAWIEC
  • MARTIN SKUBAL ( Czechy )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, WALDEMAR GROMOLAK, YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia ), MISA YOSHIDA ( Japonia ), KATARZYNA BORYSEWICZ, KRZYSZTOF NIEBORAK, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, ANNA IGLIKOWSKA, DOMINIKA ŁASKO, ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI

2009

  • ORKIESTRA KAMERALNA VRATISLAVIA
  • JAN JAKUB BOKUN ( klarnet, dyrygent )
  • KRZYSZTOF PEŁECH
  • AGNIESZKA WRÓBEL, ANETA SOBOLEWSKA, MONIKA PIETRZAK, WOJCIECH JAŚKIEWICZ, SEBASTIAN KRZEWIŃSKI ( FANTINI AKORD KWINTET )
  • MICHAŁ CZACHOWSKI, LESZEK WIŚNIOWSKI ( flety, saksofon sopranowy ), ADAM GŁOŚNICKI ( bas ), GIRIDHAR UDUPA ( morsing, ghatam, mridangam, kanrija, konnakol – Indie ), PRAMATH KIRAN ( tabla – Indie ), ARUN KUMAR ( tavil, drums, morcing – Indie )-( INDIALUCIA )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW KACZOROWSKI, WALDEMAR GROMOLAK, KRZYSZTOF PEŁECH, ARTUR ZAJKOWSKI, KATARZYNA BORYSEWICZ, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, DARIUSZ DOMAŃSKI, FRANCISZEK WIECZOREK, ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI, TOMASZ KRÓL, IRENEUSZ “CHRYZOSTOM” SKOCZKA, BOGUSŁAW TERYKS, HANIKA, DOMINIKA ŁASKO, ESA ( Finlandia )

2010

  • STEPAN RAK ( Czechy )
  • PAVEL BOYKO ( Białoruś )
  • JAHIAR ( santur, śpiew – Iran ), GRZEGORZ SKIBA ( gitara ), JAKUB POLANOWSKI ( śpiew ), JAKUB NIEDOBOREK ( gitara ), AGATA TEODORCZYK ( taniec ), ŁUKASZ JEMIOŁA ( gitara Akustyczna ), IRENEUSZ MARTYNIUK ( perkusja ) – ( POR FIESTA – projekt FUENTE )
  • ANNA KOWALSKA ( lutnia barokowa, gitara barokowa ), ANTON BIRULA ( lutnia barokowa, toerba ) – ( DUO LUTE )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MARCIN ZALEWSKI, MIROSŁAW KACZOROWSKI, LESZEK POTASIŃSKI, KRZYSZTOF PEŁECH, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, SERGEI ILYIN ( Rosja ), FRANCISZEK WIECZOREK, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2011

  • MEHMET POLAT ( oud, Turcja ), MIKOŁAJ BLAJDA ( bas ), KAMIL BARAŃSKI ( fortepian ), TOMASZ WERTZ ( instrumenty perkusyjne ), LESZEK WIŚNIOWSKI ( flet – sax ) ( ORIENT EXPRESS ORCHESTRA & MEHMET POLAT )
  • LESZEK POTASIŃSKI ( gitara ), DOROTA SZCZEPAŃSKA ( sopran, kastaniety ), TOMASZ STRAHL ( wiolonczela ), MIROSŁAW FELDGEBEL ( klawikord ) – ( WIECZÓR MUZYKI HISZPAŃSKIEJ )
  • NATALIA MOJSIEJUK ( flet ) & CEZARY STROKOSZ
  • DOBROMIRA STROKOSZ ( śpiew )
  • JULIA LAUER
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MARCIN ZALEWSKI, MIROSŁAW KACZOROWSKI, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, KRZYSZTOF PEŁECH, WITOLD KOZAKOWSKI, FRANCISZEK WIECZOREK, DARIUSZ DOMAŃSKI, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2012

  • MAREK PASIECZNY ( Australia )
  • SZYMON KRZESZOWIEC ( skrzypce I ), ARKADIUSZ KUBICA ( skrzypce II ), ŁUKASZ SYRNICKI ( altówka ), PIOTR JANOSIK ( wiolonczela ) – ( KWARTET ŚLĄSKI – Światowa premiera Kwintetu Marka Pasiecznego – Concerto Chaconne )
  • ROMEK PUCHOWSKI ( Blues z Marsa )
  • FESTIWALOWA ORKIESTRA GITAROWA ( Koncert przy ruinach )
  • WITOLD KOZAKOWSKI
  • EWELINA PRZYSIWEK ( skrzypce, karimba ), MARTA GARGAŁA ( fortepian ), CEZARY STROKOSZ ( Ewelina Przysiwek – Symbolika przestrzeni )
  • Goście : ZBIGNIEW DUBIELLA, MARCIN ZALEWSKI, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, MAREK TUBIS, WALDEMAR GROMOLAK, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2013

  • MAREK PASIECZNY ( Australia ) & MICHAŁ STANIKOWSKI ( Światowa premiera projektu – Pasieczny / Stanikowski DUO )
  • GABRIEL GUILLEN ( Wenezuela )
  • FILIP JAŚLAR ( skrzypce I ), MICHAŁ SIKORSKI ( skrzypce II ), PAWEŁ KOWALUK ( altówka ), BOLEK BŁASZCZYK ( wiolonczela ) – ( Grupa MoCarta )
  • MARTA WACKONI ( śpiew ) & CEZAZRY STROKOSZ
  • MARCIN CZARNECKI & PIOTR DĘBOWSKI ( Los Desperados )
  • UROS DOJCINOVIC ( Serbia )
  • JAKUB KRASZEWSKI ( organy )
  • Scena młodych : BIANKA SZALATY, ZUZANNA BONARSKA, DAWID PILARSKI, MICHAŁ LAZAR
  • Goście : ALINA GRUSZKA, ZBIGNIEW DUBIELLA, HANNA KOWALIK, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, MIROSŁAW KACZOROWSKI, DARIUSZ DOMAŃSKI, ADAM ZALAS, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS

2014

  • TETSURO IHARA ( soprano guitar – Japonia ), HIROMU TAGUCHI ( prime guitar – Japonia ), SHIGETSUGU TANAKA ( prime guitar – Japonia ), NAOYUKI SAWADA ( prime cembalo guitar ), TIAKI ONUKI ( bass guitar ), HIROYUKI SATO ( guitarron ) – ( NIIBORI DANROK - Rock of Mozart )
  • STANISŁAW KIRAGA & TOMASZ RADZISZEWSKI
  • YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia )
  • NATALIA MOJSIEJUK ( flet ) , YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia ), CEZARY STROKOSZ ( gitara )
  • JAKUB KRASZEWSKI ( organy )
  • FESTIWALOWA ORKIESTRA GITAROWA
  • DARIUSZ DOMAŃSKI
  • MONIKA LIDKE
  • SHEZ RAJA ( gitara basowa – Anglia )
  • PIOTR RESTECKI
  • Goście : ALINA GRUSZKA, ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW KACZOROWSKI, MISA YOSHIDA ( Japonia ), KAZUYUKI TERADA ( Japonia ), HANNA KOWALIK, MAREK PASIECZNY, WITOLD KOZAKOWSKI, TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS, DARIUSZ DOMAŃSKI

2015

  • ANDRZEJ BAUER ( wiolonczela ) & MAREK PASIECZNY
  • NATALIA KORNATKA, DOROTA PERCZYŃSKA, KAROLINA WOŁOSZYN, OLGA HALA, ( Kwartet gitarowy – PSM I st. Jarosław )
  • KACPER DWORNICZAK
  • JAKUB KRASZEWSKI ( organy )
  • MARIANNA KOWAL
  • ADAM ZALAS
  • YOSHIMASA YOSHIDA ( Japonia )
  • GABRIEL GUILLEN ( Wenezuela )
  • KRZYSZTOF PEŁECH
  • ROBERT HORNA
  • ZBIGNIEW DUBIELLA
  • PIOTR TYBORSKI
  • CEZARY STROKOSZ
  • JAKUB NIEDOBOREK
  • PIOTR RESTECKI
  • ROMEK PUCHOWSKI
  • Goście : ALINA GRUSZKA, ZBIGNIEW DUBIELLA, MIROSŁAW KACZOROWSKI, MIROSŁAW DROŻDŻOWSKI, HANNA KOWALIK, WITOLD KOZAKOWSKI, BARTŁOMIEJ MARUSIK, MISA YOSHIDA ( Japonia ), TOMASZ KRÓL, BOGUSŁAW TERYKS